מחקר קליני שערך ד”ר אליעזר קליינמן על ה- MEDIC SHOES

מחקר ראשוני לבחינת השימוש ב-Medic Shoes בשיפור פרמטרים סובייקטיביים ואובייקטיביים בבעיות רגליים כתוצאה מסוכרת או מחלות כלי דם היקפיים.
מבוא: הסוכרת קשורה לסיבוכי גפיים תחתונות עם התפתחות של כיבים ברגליים בכ-15% מהמקרים, אשר רבים מהם מגמר בקטיעה. הטיפול האופטימלי לכיבי רגליים הוא מניעה. מחלת כלי דם היקפיים היא הפרעה נפוצה במיוחד אצל גברים, קשורה להיפרכולסטרולמיה, סוכרת, יתר לחץ דם ומחלת לב איסכמית. התסמינים הקלאסיים הם כאב, עייפות, צריבה או אי נוחות בשרירי הרגליים, שוקיים וירכיים. התסמינים מופיעים בדרך כלל במהלך פעילות גופנית וחוזרים במנוחה. עם התקדמות המחלה, תסמינים אלו עלולים להופיע מוקדם יותר ועם פחות פעילות גופנית. הפרעות שינה קשורות לכאב וחרדה נצפות לעתים קרובות במטופלים הסובלים מסוכרת ומחלת כלי דם היקפית.
מטרת המחקר: להעריך את מידת הבטיחות והיעילות של נעלי Medic Shoes בשיפור פרמטרים סובייקטיביים ואובייקטיביים באנשים עם תסמיני רגליים כתוצאה מסוכרת או מחלת כלי דם היקפית.
דיון ומסקנות: שימוש בנעלי Medic Shoes נמצא יעיל בהקלה על כאבים, כשיפור משמעותי בכאב וכאבים המעירים את החולה בלילה – לאחר 14 ו-30 ימים. שני מקרים של תופעות שליליות קשורות (ורטיגו וכאב קל ברגליים) נרשמו במחקר זה. ניתן לערוך מחקר נוסף בכדי להראות את השיפור בפרמטרי יעילות אחרים.
תאריך תחילת המחקר: 11 בנובמבר 2012
תאריך סיום המחקר: 14 במרץ

 

לחצו כאן להורדת המחקר המלא

דילוג לתוכן